Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Jana a Petr Luhanovi

Jana a Petr Luhanovi

Náhradní rodinná péče
Výchova malých dětí
Násilí v rodině


             Náhradní rodinná péče

v semináři představíme problematiku náhradní rodinné péče a sdělíme osobní zkušenost s výchovou dvou dětí v pěstounské péči. Ukážeme, jaká je skutečná realita života v křesťanské rodině, která se rozhodla vychovávat děti vyrůstající mimo vlastní rodinu. Otevřeně se pokusíme odpovědět na to, jak se vyrovnat s minulostí dítěte, jak přijmout (a milovat) jeho původní rodinu, jestli je náhradní rodinná péče pro každého a jaké místo v tom všem má naše víra.

Výchova malých dětí 

v semináři se  zamyslíme nad tím, co je a co není důležité ve výchově malých dětí a podělíme se o vlastní zkušenosti z výchovy čtyř dětí různého temperamentu s různou životní historií. Společně s posluchači budeme hledat, jak se zorientovat v džungli výchovných postojů, názorů a knih dnešní doby a jaké místo ve výchově má naše víra a Bůh samotný.

Násilí v rodině

v tomto obtížném tématu se pokusíme hledat, jak rozpoznat známky násilí v rodině, popíšeme, jaké následky do dalšího života partnerů i dětí násilí přináší a společně s posluchači se zamyslíme, jak se násilí bránit a kde hledat cestu ven. Chceme přinést naději, že Bůh má moc jednat a uzdravovat i v bezvýchodných situacích.